הגיע הזמן שתכירו את עמותת אחינועם של האחים רפי, איל ומשה למשפחת אדרעי ואת פועלה

מאז שנת 2018 פועלת עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי למען שווין הזדמנויות. למעשה, העמותה הצליחה ברבות השנים ליצור שינוי ממשי בחייהם של אלפי בני נוער מרחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזורי הפריפריה, כחלק ממטרה להוביל ליצירה של שינוי שיוביל בסופו של דבר למימוש הזדמנויות – ללא קשר לרקע מהם מגיעים הנערים והנערות. אם עדיין לא שמעתם על עמותת אחינועם ועל פועלה, זה הזמן להכיר – ואפילו להצטרף לעשייה.

עמותת אחינועם: שווין הזדמנויות בחברה הישראלית

את עמותת אחינועם הקימו רפי אדרעי ביחד עם אחיו לטובת קידום אג'נדה חברתית בדמות יצירת שווין הזדמנויות בעבור נערים ונערות המתגוררים באזורי הפריפריה. על מנת לסייע לדור העתיד לצלוח את הקשיים עמם הם מתמודדים במציאות הישראלית, החליטו האחים להקים שורה של תוכניות ארוכות טווח שנועדו להוביל ליצירה של מעטפת אישית ומקצועית. אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא תכנית ליווי לבני נוער בסיכון, כאשר במסגרת התוכנית מספקת העמותה תמיכה וליויו מצד מתנדבים שפועלים לאורך כל ימות השנה לטובת קידום אישי לאורח חיים עצמאי לצד בנייה של תוכנית עבודה פרטנית המותאמת לכישורים וליכולות שלהם. התוכנית זוכה לשבחים מצד הרשויות הן בזכות המעטפת האישית שמתחילה בגיל 16 ומסתיימת בגילאים בוגרים יותר אך גם בזכות היכולת לסייע לאותם בני נוער לצלוח את המשברים  והקשיים אותם הם חווים, ובהתאם לכך להגביר את תחושת הביטחון והדימוי העצמי.

 

 

הצלחה אדירה שמתרחבת לערים נוספות

לאור ההצלחה האדירה של התוכנית, המייסדים מתכננים להרחיב אותה גם לערים נוספות בארץ, ובכך לממש את המטרה לשמה הוקמה העמותה  – יצירה של שווין הזדמנויות וכן יכולת למנף את הכישורים האישיים של בני הנוער לטובת השתלבות בצבא כמו גם בשוק התעסוקה, וזאת למרות התנאים הלא פשוטים מהם הם מגיעים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו וכן המתנדבים רואים בבני הנוער כדור העתיד, ועל כן פועלים בשיתוף פעולה ביחד עם הרשויות כמו גם גורמי הרווחה מתוך מטרה להגדיל את נפח התוכנית גם לערי פריפריה נוספות, כמו העיר צפת למשל.

לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה

תוכנית נוספת שזכתה ועודנה זוכה להצלחה גדולה היא תוכנית חלוקת המחשבים אותה קידם רפי אדרעי ביחד עם המייסדים לאור הביקוש הרב. למעשה, בזמן תקופת הקורונה קיבלה העמותה מאות פניות ממשפחות כמו גם בני נוער שזקוקים למחשבים לטובת המשך הלימודים במתכונת מרוחקת, ועל כן החליטו המייסדים להקים תוכנית של חלוקת מחשבים מחודשים או חדשים שנרתמו ע"י הציבור. הציבור סייע ובהתאם לכך הצליחו בעמותה לחלק אלפי מחשבים, כאשר גם היום נמשכת התוכנית מתוך הבנה כי בעידן טכנולוגי, אף ילד/ה לא צריכים להישאר מחוץ לכיתה, גם במרחב המקוון.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען עתיד החברה הישראלית. מעבר לסיוע לנוער בסיכון כמו גם חלוקת מחשבים, העמותה מסייעת גם לבני ובנות נוער מהעדה האתיופית להשתלב במסגרת הצבאית בתפקידי קצונה ע"י תוכנית קידום אישית לפני הצבא לצד תוכניות נוספות המופיעות באתר הרשמי. בכך, מצליחים המייסדים בצניעות ובשקט ליצור שינוי ממשי ואפילו דרמטי בחייהם של אלפי בני ובנות נוער במדינת ישראל, כל זאת כחלק מאגנד'ה חברתית מובהקת שמגיעה לידי ביטוי בערי הפריפריה, ועתידה להתרחב לכל רחבי הארץ, כחלק מהפעילות הענפה של המייסדים כמו גם המתנדבים שמלווים את פעילות העמותה מאז הוקמה.