בית החייל באילת: לינה אטרקטיבית לחיילים

המשכורת הצבאית וודאי לא מאפשרת לצאת לנופש יוקרתי באילת, אך יחד עם זה, "האגודה למען החייל", מספקת מבני הארחה ולינה עבור חיילים בשירותם הסדיר (וגם עבור אנשי קבע). מחיר לחדר בבית החייל ידוע כמחיר אטרקטיבי במיוחד. כמו כן, קיימים מבני הארחה ולינה לחיילים בכל הארץ, לרבות בעיר הנופש אילת, ובהם מתארחים חיילי צה"ל, שוטרי מג"ב ושוטרי שח"מ (שוטרים כחולים בשירות הצבא).

בית החייל באילת

בית החייל באילת

בית החייל באילת, הוקם בשנת 1984, והוא מכיל עשרות חדרי שינה, כשבכל חדר יש מספר מיטות, כך שלנים בחדר כמה חיילים בו זמנית. לאחרונה שופץ המבנה, ונראות החדרים שודרגה במיוחד. בחדרים ניתן למצוא מזגנים, מקררים, טלוויזיה ואלמנטים נוספים. מעבר לזה, במבנה יש בית כנסת, חדר אוכל, חדר אינטרנט, חדר דיונים ועוד. מחירים בבית החייל באילת הנם זולים משמעותית מכל אכסניה, בית מלון או בית הארחה בעיר, לכן חיילים שמעוניינים לנפוש בעיר הקסומה, יעדיפו ללון בבית החייל. המבנה שוכן ברחוב בית השיטה, והוא נמצא במרחק הליכה ממרכזי הקניות הגדולים, חופי הרחצה ומקומות הבילוי.

הלינה בבית החייל יכולה להיות לינת קבע. הזכאים ללינה מסוג זה הם חיילים בודדים, חיילים שביתם מרוחק ב- 100 ק"מ מהבסיס וחיילים שבבסיסם לא קיימים מקומות לינה מסודרים. כמו כן, קיימת אפשרות לינה ללילה בודד, וזאת מפאת משימה מרוחקת אליה נשלח החייל (באישור קצין העיר). וכמובן ישנה לינה לצרכי נופש שעלותה זולה ביחס למקומות הלינה האזרחיים, זאת משום שהיא מסובסדת על ידי האגודה למען החייל.

כאמור, לא רק באילת מצוי מבנה מסוג זה, אלא גם בית החייל בטבריה נחשב לאטרקטיבי בקרב חיילים רבים. כמו כן ישנם בתי חייל נוספים בחיפה, ירושלים, אשדוד, באר שבע, קריית שמונה, תל אביב וקריית מלאכי.

אטרקציות באילת לחיילים

במרחק הליכה מבית החייל, ניתן למצוא מגוון אטרקציות ייחודיות שיכולות לעניין גם חיילים. מעבר לחוף הים הנהדר, ניתן להשתתף בספורט אתגרי בחופי הרחצה, החל ממצנח רחיפה ועד לסירות פדלים. מעבר לזה ניתן להגיע לקניון "מול הים", שם מצויים מגוון מותגים ובתי עסק מצליחים במחירים ללא מע"מ. אגב, גם המסעדות ומקומות הבילוי אינם רחוקים מהאזור בו שוכן בית החייל.

במרחק אוטובוס או מונית, תוכלו להגיע לפארק האתגרים "טופ 94", המכיל מגוון פעילויות, לרבות קירות טיפוס. יתר על כן, המצפה התת ימי מהווה אף הוא אטרקציה מרהיבה וייחודית. עוד כדאי לבקר בפארק החבלים, ואם אתם מעוניינים לאתגר ולשפר את המיומנויות הקוגניטיביות שלכם – ישנם חדרי בריחה איכותיים בעיר.

בית החייל באילת מאופיין במחירים אטרקטיביים עבור חיילים והוא שוכן סמוך למקומות הבילוי הנחשקים וחופי הרחצה של העיר. ניתן לראות תמונות של בית החייל אילת באתר של האגודה למען החייל, כמו גם להזמין מקומות או להתעדכן בפרטי ההתקשרות השונים.