רוצים לקנות באינטרנט? אלה הדברים שחשוב שתדעו:

עומדים לרכוש מתנה לילד, מבקשים לרכוש נייד חדש ולחסוך לא מעט, מבקשים לרכוש את הדגם של הנעליים שאהבתם במחיר יותר שפוי, מבקשים ליהנות משפע של הנחות מקוונות? ובכן נראה שגם אתם יודעים שכיום קל מתמיד לסגור הזמנה באופן מקוון, אך בהחלט ייתכן שיש כמה דברים שאינכם יודעים, דברים שעשויים להפוך את הרכישה לא רק להרבה יותר מהנה, אלא גם להרבה יותר רווחית. מה למשל? מוזמנים לעבור על מקבץ הטיפים שאספנו עבורכם:

הזנת פרטים

כיום רוב האתרים הגדולים למדו שעל מנת לסייע ללקוח לסגור עסקה, יש לאפשר לו להזין כמה שפחות נתונים, אך עדיין קיימים נתונים בסיסיים שהכרחי להזין ועל כן טוב לדעת שאם נדרשים להזין מיקוד ולא יודעים מהו, הרי שאין צורך להתחיל לחפש מכתבים ישנים, אלא כל שצריך לעשות זה לבצע איתור מיקוד מגורים באתר ייעודי, או באתר של דואר ישראל – שירות מהיר, יעיל וחינמי. כמו כן, הקפידו בתיאור שם הרחוב (ולא, אל תתרגמו אותו) ותמיד תציינו את מספר הנייד, כך שאם יחול עיכוב יוכלו ליידע אותכם.

עלות ברוטו

עומדים לרכוש מוצר? לעולם אל תסתמכו על המחיר שרשום לידו, וזאת כי קיימים אתרים שבהם המחיר הסופי מעט שונה מהמחיר הראשוני, ולו כי המחיר הסופי עשוי לכלול עלות שילוח ועלויות נוספות שנוגעות למכס ומע"מ, ופה נציין שכל עוד המשלוח יקר מ75$ נדרשים לשלם מע"מ, וכל עוד המשלוח יקר מ500$ גם נדרשים לשלם מכס.

השוו מחירים

ידוע שמומלץ להשוות מחירים בין אתרים, אך מה שרבים לא יודעים שגם באותו האתר רצוי להשוות מחירים, ולו כי ספק נוסף מציע בדיוק את אותו הפריט אך לצד עלות שילוח יותר רווחית, ולו כי השילוח נעשה ממדינה אחרת, ופה נציין שהשילוח מארה"ב נחשב יחסית יקר. 

בקרו את הביקורת

מגוון אתרים מעמידים לטובת הרוכש נתוני ביקורת שמתייחסים הן לשירות של המוכר והן לאיכות של המוצר, ועל כן תמיד מוטב לבחון האם פרמטר מעין זה קיים, כאשר אם הוא אכן קיים מוטב להתייחס אליו בקפידה, משמע אין לאפשר לציון שלילי יחיד להשפיע, אלא תמיד ראוי לבחון מהי דעת הרוב.

איפוק מושכל

ידוע לכל שאותו מוצר רצוי עשוי להימכר מחר לצד הנחה נחמדה, ועל כן אם לא לחוצים לסגור הזמנה, מומלץ לברר מתי עתידה להגיע ההנחה הרצויה. כיצד מבררים? קיימים מגוון אפליקציות ותוספים ייעודיים שעשויים לסייע בקלות וביעילות.

בחינת נתונים מקומיים

טיפ אחרון לפני הרכישה הבאה? כאשר רוכשים מחו"ל באופן מקוון, יש לקחת בחשבון שמגוון אלמנטים שאליהם אנו רגילים בארץ, בחו"ל יהיו מעט שונים. מכאן שבין אם מדובר במידות של בגדים, בין אם מדובר במתח חשמלי ובין אם מדובר בסוג התקע, הרי שרצוי לברר מראש במה בדיוק מדובר. שנדגים? ובכן אל תמהרו לרכוש מסך טלוויזיה שמתח החשמל שלו הנו 110 וולט, וזאת כי הוא פשוט לא יתאים.