חיידק ההליקובקטר: הוא לא חייב להרוס לכם את החופשה

לקראת חופשה מפנקת ושוברת שגרה באילת? ובכן, אין ספק שאתם נמצאים לקראת הזדמנות מושלמת להירגע והעיר מספקת הרבה מאד אטרקציות מיוחדות. יחד עם זאת, מי שסובל ממצבים רפואיים שונים עשוי בהחלט להנות פחות מהחופשה ובדיוק בגלל זה צריך להיערך מראש במקרים הללו כמו שצריך. אחד הדברים שיכולים בהחלט להרוס חופשה אם לא מגיעים מוכנים מראש הוא חיידק ההליקובקטר שבא לידי ביטוי בתסמינים שונים הקשורים במערכת העיכול. מפני שמדובר באחד החיידקים הנפוצים ביותר וממצב רפואי ממנו סובלים רבים בלי קשר למין, גיל ורקע רפואי, חשוב לדעת איך להיערך מראש לקראת החופשה. שם כך הכנו עבורכם מדריך מקוצר שיעזור לכם להגיע מוכנים לחופשה שלכם ככל האפשר גם החיידק, כך שכמעט ולא תרגישו בקיומו. בהצלחה – מאחלים חופשה מהנה!

מהו חיידק ההליקובקטר?

לפני שנתחיל – כמה מילים על חיידק ההליקובקטר לטובת מי שלא מכיר אותו. חיידק ההליקובקטר הנפוץ הוא בעצם חיידק שיש לכל אדם בקיבה באופן טבעי ויש מקרים בהם הוא נכנס לגוף דרך מקומות שונים וכך מתרבה מעבר לכמות הנורמלית. כאשר הוא נמצא בכמות גבוהה בקיבה הוא בהחלט יכול לגום לאי נוחות ולתסמינים הבאים (כולם או חלקם):

  • כאבי בטן חזקים ותחושת כיווץ של הקיבה.
  • תחושת שובע מהירה ותחושה ש"מתפוצצים" גם אחרי ארוחה קלה.
  • עלייה של נוזלי הקיבה במעלה הוושט הגורמת לצרבות.
  • שלשולים והקאות במקרים קיצוניים יותר בדרך כלל.
  • שיהוקים בעלי ריח רע.

אם כך, מה כדאי לעשות ואיך כדאי להיערך לחופשה?

הטיפול התרופתי

ראשית חשוב לדעת כי ישנו טיפול תרופתי מאד מסוים להתמודדות עם חיידק ההליקובקטר הכולל שימוש באנטיביוטיקה מסוימות ותרופות להתמודדות עם התסמינים. אם גיליתם על החיידק מספיק זמן לפני החופשה שווה לנסות ולטפל בבעיה בטיפול הקונבנציונלי אבל צריך לדעת מראש שלפעמים הטיפול הזה לא מצליח לפתור את הבעיה בצורה מלאה או בכלל. לכן חשוב לדבר על אימוץ הרגלים חדשים וזה גם משהו שצריך לזכור במהלך החופשה שלכם באילת.

חיידק ההליקובקטר: הוא לא חייב להרוס לכם את החופשה

תזונה

באופן כללי חשוב לדעת כי יש מאכלים מסוימים המעודדים את חיידק ההליקובקטר ולמעשה מזינים אותו וכך בעצם נגרמת החמרה משמעותית בתסמינים. המאכלים הבעייתיים הם אוכל מטוגן על סוגיו השונים ושמן באופן כללי, סוכר ודברי מתיקה וכן מזון מעובד באופן כללי. כמו כן חשוב לדעת שעישון סיגריות וצריכת אלכוהול מסייעת גם היא לחיידק לשגשג. על כן מומלץ להפחית עד כמה שרק ניתן במאכלים מהסוג הזה, אבל ברור שלא כולם יכולים לעשות זאת כל הזמן. לכן, אם אתם רוצים ליהנות מחופשה חלקה בלי בעיות מיוחדות והולכים למסעדות או בתי קפה, אנו ממליצים להימנע מהמאכלים הללו במהלך החופשה, אחרת אתם בהחלט יכולים לסבול מהתסמינים הרבים של החיידק דווקא ברגעים בהם אתם מבקשים להירגע ולנתק את הראש משגרת היומיום. הולכים למסיבות במהלך הביקור באילת? הימנעו מכיבוד לא בריא שיכול לקלקל לכם את כל היום, גם אם זה מפתה.

תרופות להקלה על התסמינים

מכאן, אנו ממליצים בהחלט להצטייד בתרופות שיעזרו להתמודד בזמן אמת עם התסמינים השונים של חיידק ההליקובקטר על מנת שתוכלו להיעזר בהן במהלך החופשה. את התרופות יש להתאים כמובן לתסמינים שאתם חווים באופן ספציפי, בין אם מדובר בהקאות ושלשולים, נפיחות או דווקא צרבות.

אם עדיין אין לכם תרופות כאלו, דעו שניתן להשיג תרופות מסוימות ללא מרשם ברשתות הפארם ואם יש מספיק זמן בהחלט שווה לגשת לרופא ולקבל מרשם לתרופות חזקות יותר אפילו.

בשורה התחתונה – חיידק ההליקובקטר ממש לא צריך להרוס לכם את החופשה החלומית ואם תערכו מראש כראוי אין שום סיבה שזה יקרה.