שיפוץ בתי מלון בישראל

שיפוץ בתי מלון

תחזוקה של מלון, זה לא דבר קל. אכלוס החדרים התדיר דורש ניקיון יסודי: שחיקה של מערכות ישיבה קורית בכול יום: על הקירות נוצרים כתמים: ובמרחצאות ובאזורים ציבוריים – דרוש ניקיון, סדר ועיצוב. בכך הופך השיפוץ, לדבר הכרחי, אך לא פשוט1 בעיקר במלונות אשר קיימים זמן רב, או בכאלה שדורשים מיתוג מחדש.

בעיר התוססת אילת, ישנם אינספור מלונות. חלקם יוקרתיים וחלקם מתאימים עבור שהייה של בני נוער וצעירים. בעוד שלא חסרים מקומות הארחה עבור משפחות, זוגות וקבוצות. בכך אפשר למצוא מקומות כמו 'ישרוטל לגונה' בו ביצעו לפני מספר שנים שיפוץ נרחב – בזמן שהמלון הפך לחדיש נקי ומסודר, עם שיפוץ מסיבי בלובי, בבריכה ובחדרים.

גם 'אגמים' באילת, עבר לא מעט שינויים כאשר תוך 3 חודשים נעשה במקום שיפוץ גדול ויצירת מרחבים בסגנון אורבאני. השיפוץ עלה 30 מיליון ומטרתו הייתה לשפר מראה של חדרים, מרחבים ציבוריים, מקלחות, חדרי אוכל ועוד. 'מלכת שבא' היוקרתי, עבר גם כן שיפוץ בקרוב ל 30 מיליון שקלים, בעוד שכול החדרים במקום שופצו, כמו גם 200 סוויטות, ושאר מרחבים.

מה חשוב לשפץ במקומות אירוח?

שיפוץ של בתי מלון, כולל כמובן בריכה ומרחצאות, בעוד שאחת הדרכים להסב מקום אסתטי ונעים: נעשית באמצעות בחירת מחיצות לשירותים. כפי שהזכרנו, אחד מהחללי והמרחבים שחשוב מאד לשפץ, הם מרחצאות ובריכה. זאת משום שהמרחב חייב להיות סטרילי. בכך יש לבצע החלפת מרצפות בעת הצורך, בחירת מחיצות לשירותים שיהיו ראויות חדשות ופרטיות, שיפוץ ספסלים בספא, שיפוץ דלפק הקבלה ועוד. מלון חייב לשדר ניקיון ויוקרה גם בבריכה, גם בספא וגם במרחצאות.

כיצד משפצים בתי מלון?

כאשר מבצעים שיפוץ בצימרים, בתי הארחה, מלונות וכדומה: נעזרים ברוב המקרים במעצבי פנים ואדריכלים אשר מומחים בביצוע שיפוץ מסוג זה. כיום אפשר לבצע מיתוג מחדש על ידי בחירת קונספט מתאים, כמו קונספט למקום אירוח בסגנון כפרי. זאת על ידי שימוש בחומרים טבעיים, שימוש צבעים חמים, כמו הוספת אח בוערת בחדר האוכל, מוצרי טקסטיל נעימים וכדומה.

עוד אפשר לבצע שיפוץ בסגנון אורבאני עם שימוש בצבעים חיים, הכנסת החוץ לתוך המרחב, יצירת הרמוניה בין חללים ציבוריים, כמו מתחם הקבלה, אזור הלובי, חדר האוכל ושאר חללים. אפשר לעצב את המרחב עם קונספט אחד שמוביל את העיצוב, כמו עיצוב הייטק או תעשייתי: עיצוב בסגנון המזרח הרחוק: עיצוב בסגנון פרובנס ועוד.

ישנם מעצבים שישתמשו בגרפיקה ויצירות אומנות על מנת לייצר מרחב מעניין לאירוח, וישנם כאלה שישימו דגש על רהיטים מתאימים, שטיחים יפים, חפצי נוי ושאר מוטיבים ליצירת הרמוניה בעיצוב.

לסיכום, באילת יש לא מעט מקומות אירוח שזכו לשיפוץ נרחב. אז זה הזמן להתרשם מאופן השיפוץ וליישם אותו בעת הצורך.