חופשה באילת: המדריך לטיול עם המשפחה

אילת ללא ספק הוכרזה כיעד מנצח עבור חופשה משפחתית, ועל כן משפחה שלא מתלהבת להזמין כרטיס טיסה ולבלות חלק מהזמן בשדה התעופה, ועדיין מבקשת להתנתק וליהנות מבועה שיודעת להציע שלל אטרקציות מהנות וקרובות אחת לשנייה, מהר מאוד תבין שגם היא עומדת לנפוש באילת – עיר שמציעה חו"ל בתוואי של המדינה. אז מה עושים קודם ואלו חוויות חייבים להכיר? להלן מספר המלצות מהנות במיוחד:

בדרך עוצרים מתרעננים ונהנים

אם גם אתם בחרתם להגיע לאילת עם הרכב הפרטי, תנצלו את הדרך עבור טיול במקומות שזמן רב לא ביקרתם בהם, ועל כן שווה לעשות עצירה בבאר שבע, במיוחד אם מגיעים מהמרכז או מצפון הארץ. אם רק תבדקו מראש, תמצאו שלל אטרקציות לילדים בבירת הנגב, אטרקציות כגון "ווויט פול" שמציעה בריכת כדורים ענקית לכל המשפחה (כולל ההורים), "איי ג'אמפ" שמציעה פארק אדיר של טרמפולינות, "לייזר סיטי", "מוזיאון תרבות הבדואים", "גן לאומי באר שבע" ועוד.

המצפה התת ימי

הגעתם לאילת? נהדר! ראשית מומלץ לרכוש כרטיסים למצפה התת ימי, ולו כי הוא מאפשר כניסה בלתי מוגבלת, כך שניתן לבוא אליו יום אחר יום ובכל פעם להתמקד באזור אחר. כאן במצפה מחכים לכם אלפי בעלי חיים מרהיבים שמציעים הצצה לעולם שמתחת לפני המים. כרישים, צבים, דגי חרב, כוכבי ים ועוד שאר חיות מציעות מפגש מקרוב, כך שללא ספק מדובר בחוויה מיוחדת.

ג'יפ במדבר

הורים שמבקשים להתרחק מעט מההמולה העירונית, ימצאו שהרי אילת מהווים יעד מושלם לטיולי ג'יפים בהרים הסמוכים של המדבר. במקום מחכים שלל תצפיות, חיות בר, נופים משגעים, הרים בשלל גוונים ובעיקר אווירה מאוד מרגיעה, כזו שמחברת לטבע ומציפה את היופי שייחודי לאזור.

ג'יפ במדבר

שייט וצלילה

הים של אילת מהווה נדבך משמעותי מייחודה של העיר ועל כן מומלץ ביותר לצאת לשייט, ופה נציין שקיימות סירות שמציעות רצפת זכוכית. כמו כן, לעיתים ניתן לשלב גיחה למים עם משקפת, ובכך ליהנות מקרבה מרגשת לשלל האלמוגים והדגים הצבעוניים. מחפשים עוד אטרקציות בקרבת הים? תשקלו ספורט אתגרי, במיוחד אם הילדים חלמו לחוות את אטרקציית ה"בננה". מה עוד? אם מחפשים חוף מושלם, הגיעו לחוף "אלמוגים" (מצוי בקצה הדרומי של העיר). במקום תתרשמו מהעולם התת ימי – מאלמוגים חסרי חוליות, משושנות ים ועוד, כאשר גשרים בנויים שנכנסים אל תוך הים מביאים ישירות לנקודות היפות ביותר, ואם רק תביאו משקפת, תזכו בהצצה ישירה, מרעננת ועוצמתית.

הגן הבוטאני ועוד

הייתם הרבה בים ובבריכה וכעת מחפשים מעט להירגע? צאו לגן הבוטאני שמציע כשלושה מצפורים, תצפית מרהיבה לים סוף, מפלים, נחלים משוחזרים ועוד. לאן עוד שווה להגיע? לריף הדולפינים שמציע היכרות מדהימה עם היצורים הנבונים, למתחם הסקייטפארק שמאפשר לילדים להוציא אנרגיה, לעיר המלכים שמציעה אינספור מתקני שעשועים שווים, לרכיבה על גמלים בחאן ספינת המדבר, לעיר הקרח שמציעה מגלשות קרח מטורפות ועוד. פשוט הגיעו, גלו את אילת ותיהנו זמן איכות עם כל המשפחה. 

כדאי לקרוא- פעילויות לילדים באילת