איך הדרכת הורים יכולה לעזור לכם לפני חופשה משפחתית?

חופשה משפחתית היא בלי ספק דבר נפלא, כזה המאפשר להורים להתנתק לזמן מה מהלחץ של השגרה והחובות בעבודה, מאפשר לילדים לראות דברים חדשים ולהתנסות בחוויות מסוג אחר ובאופן כללי מאפשר גיבוש ייחודי וזמן איכות עם האנשים היקרים לנו ביותר. עם זאת, כאשר מדובר על משפחות עם ילדים המתמודדים עם אתגרים מנטליים ונפשיים שונים, חופשה משפחתית גם עשויה להיות חוויה לא נעימה ולעורר טריגרים לסיטואציות פחות רצויות. שימו לב שזה לא אומר שצריך לוותר על החופשה המשפחתית, ודווקא השלב הזה הוא הזדמנות מצוינת להתמודד עם קשיים המלווים את הילד וההורים בחיי היומיום. אפשרות מצוינת שתעזור לצאת לחופשה בראש שקט ומוכנות מלאה, היא הדרכת הורים שנותנת את הכלים להתמודדות נכונה עם כל הסיטואציות השונות שעשויות להתרחש בטיול המשפחתי. אנו רוצים להסביר מה זה אומר בדיוק ואיך זה יכול לעזור.

מהי הדרכת הורים?

לפני שנתחיל נאמר שאם אתם רוצים ללמוד על הדבר הזה לעומק ולרדת לפרטים הכי קטנים, כאן יש מידע על השיטה שיכולה לסייע לילדים ומשפחות לפני חופשות ובמגוון סיטואציות אחרות בחיים. בכל זאת אנו רוצים להסביר בקצרה על הכלים הנרכשים במהלך הדרכת הורים:

  • הגדרה של המטרות והשאיפות והערכה של הבעיות איתן מתמודדים הילד וההורים.
  • גיבוש עמדה משותפת של שני ההורים יחד להתמודדות עם הבעיה.
  • זיהוי תפיסות מגבילות אצל ההורים המקשות על הצבת גבולות וניהול האתגרים.
  • הבנה והיכרות עם האמצעים שעשויים לסייע לכל יחד באופן אישי.
  • היכרות עם הסימפטומים של מצבים נפשיים שונים והבנה של הדרך בה הם נוצרים ובאים לידי ביטוי.
  • חיזוק התקשורת בתא המשפחתי.
  • הגדרה של הערכים המשפחתיים הבנה של הדרך בה הם מובילים את ההורים אל מול הילד.
  • למידת טכניקות להעלאת הערך העצמי של הילדים באמצעות חשיפה התנהגותית.

שימו לב שמדובר על דברים חשובים ביותר שבהחלט יכולים לעזור לפני החופשה. בדרך הזו ניתן בעצם לרכוש כלים חשובים שיעזרו להתמודד כאשר דברים לא נעימים עולים במהלך הטיול. עם זאת, חשוב בהחלט להבין שבהרבה מאד מקרים זהו צעד חשוב תמיד ולא בהכרח לפני חופשים ואירועי שיא משפחתיים.

איך הדרכת הורים יכולה לעזור לכם לפני חופשה משפחתית?

הכנה מוקדמת מעלה את הסיכויים לחופשה מוצלחת

אז למה דווקא לפני חופשה? ובכן, הדרכה הורית מאפשרת לכם לשים את כל הדברים על השולחן, ללא כחל וסרק ומבלי לייפות את המציאות. ישנן לא מעט משפחות טובות עם הורים אוהבים וחמים, שפשוט לא מצליחות לעשות את זה בעצמן. לפעמים, גם שהן כבר כן מחליטות לעשות את זה, ההורים לא יודעים איך לנתב את השיחה ולגעת בדברים החשובים. הדרכת הורים נעשית על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים שלמדו את התחום לעומק והם יודעים לצייד את כל בני המשפחה בכלים חשובים שלאו דווקא אפשר לרכוש באופן עצמאי.

באילו מקרים מומלץ לפנות להדרכת הורים?

ישנם מקרים מובחנים בהם הדרכת הורים בהחלט עשויה לסייע למשפחות. למשל כאשר מדובר על ילדים עם חרדות מסוגים שונים, עם נטייה לדיכאון, עם קשיים חברתיים וקשיי הסתגלות ועם עוד בעיות שונות ומוכרות. באותה נשימה, חשוב להבין כי הדרכת הורים עשויה להיות חיונית גם כאשר לא מדובר על מצב קליני מובחן. אתם מכירים את הילדים שלכם הכי טוב ואם אתם מרגישים שהם צריכים סיוע, בין בחיי השגרה ובין אם לקראת אירועים מיוחדים כמו חופשים משפחתיים, שווה בהחלט להתעניין לגבי האפשרות של הדרכת הורים ולהבין כי מדובר על טכניקה נהדרת שבהחלט עשויה לסייע ולהקל על כל המשפחה.