מחפשים משרות הייטק בדרום? כדאי להתחיל באתרים האלה

משרות הייטק בדרום

עולם ההייטק הוא עולם בו תחום המשרות פעיל מאוד – מגוון רחב מאוד של משרות, מתמודדים רבים על כל משרה ושינוי מתמיד. כיצד מוצאים משרות בתחום זה בדרום הארץ?

ישירות בחברות

לחברות הייטק רבות, יש כיום משרדים בדרום הארץ. חלקן אף ממקמות שם את רוב פעילותן. אם חברות אלה מעניינות אתכם, תוכלו למצוא כנקודת התחלה רשימה של חברות הייטק באתר דיאלוג. מכאן תוכלו להמשיך, לאתר את החברות בהן הייתם רוצים לעבוד במיוחד ואז להתמקד בחיפוש משרות שהן מציעות. באתרי החברות, תוכלו כמובן גם להתרשם ישירות מהחברה עצמה. רושם זה, עשוי לסייע לעצם ההחלטה, האם אתם מעוניינים לעבוד שם או לא.

בפייסבוק

ברשת החברתית הבולטת פייסבוק ישנן קבוצות רבות בנושא חיפוש עבודה. קבוצות אלה מתמקדות לעתים קרובות בתחומי משנה ספציפיים וזה יכול להיות בתחום התמחותכם הטכנית או בחיפוש עבודה באזורים שונים בארץ. מאחר שרובנו משתמשים בפייסבוק במילא, זה עשוי להיות ערוץ שימושי במיוחד.

בלינקדאין

לינקדאין היא רשת חברתית פחות ידועה מפייסבוק, אבל מבחינה מקצועית היא חשובה ביותר. זאת, מאחר שה יא רשת שנועד במקור וגם ממשיכה לתפקד בפועל, כרשת עבור מקצוענים. חשוב לזכור שאופן הפעולה במסגרתה, שונה מהותית מאופן הפעולה בפייסבוק. זאת, מאחר שכאן מדובר בעיקר על יצירת רשת קשרים ורק לאחר מכן, על מינופה באופן נקודתי לחיפוש עבודה (לפנות לאנשים או שאנשים יפנו אליכם דרכה).

לפי אזורים מבוקשים

אם אתם יודעים היכן בדיוק מבחינה גיאוגרפית תעדיפו לעבוד, ייתכן שיש אתרים רלוונטיים לכך. ייתכן שאתם גרים בדרום באזור של קבוצת ישובים קטנים – אולי יש אתר אינטרנט עבורם, שמציע גם מודעות דרושים? מצד שני, ייתכן שאתם גרים בעיר גדולה ושם יש לעתים קרובות אזורי תעשייה, "פארק מדע", פארק הייטק וכדומה, עם חברות הייטק רבות. אם אתם גרים בבאר שבע למשל, ישנה קבוצת פייסבוק של Gav-Yam Negev Tech Park עם הצעות עבודה. בכל מקרה, חשוב לבחור גם עיר המגורים שהכי טוב עבורכם לחיות בה בהתאמה למקום העבודה שתרצו.

בלוחות דרושים

אתרי דרושים באינטרנט הם כמובן כיוון חשוב וקלאסי עבור מציאת עבודה. באתרים אלה, תוכלו בין השאר לסנן את תוצאות החיפוש, כך שיתמקדו באזור הדרום או אפילו בערים מבוקשות ספציפיות. רובם מאפשרים להירשם ולהפעיל עזרים שימושיים, דוגמת קבלת התרעות, על משרות רלוונטיות חדשות שעולות בהם.

בחברות השמה

אתרי חברות השמה, מספקים כיוון נוסף שבו תוכלו לחפש עבודה. ישנן חברות השמה גדולות שבמסגרתן פועלת מחלקה שמתמחה בהייטק. חברות השמה אחרות, מתמקדות ספציפית בהייטק. לעתים, באתרי החברות עצמם יופיעו מודעות דרושים, בתחומים הטכניים שבהם אתם מחפשים עבודה.

לסיכום

גם אם מרכז הארץ הוא המרכז העיקר לפעילות ההייטק בישראל, היא מפוזרת בפועל על פני אזורים נוספים רבים. כך שבעזרת אתרים אלה ואחרים, אין סיבה שלא תמצאו את המשרה שאתם מחפשים, גם בדרום הארץ.