יוצאים מהבועה: כך תתכוננו ללימודים אקדמאיים

הגעתם לשלב בו אתם מעוניינים לרכוש השכלה אקדמית? שיהיה בשעה טובה. מדובר בשלב חשוב בחיים ובתקופה שמצד אחד עמוסה בהרבה מידע ומטלות מסוגים שונים ומצד שני מלאה בהנאה ובקשרים חברתיים. מי שיקפיד להתכונן לשלב הזה וידע בדיוק איך הולכת להיראות התקופה, יוכל בהחלט להצליח ולרכוש השכלה אקדמית במהרה וגם לנצל את כל מה שמציעה החוויה הסטודנטיאלית. לשם כך יש צורך להיערך כראוי לפני וזה אומר בין השאר לבחור מוסד אקדמי מתאים ולהתכונן גם לחלקים שלא קשורים באופן ישירה בלמידה. הנה מדריך מקוצר שיעשה לכם קצת סדר בדברים.

בחרו מוסד בהתאם לתואר בו אתם מעוניינים

כשאתם בוחרים מקצוע אקדמי כלשהו, חשוב שתוודאו כי בחרתם במוסד הטוב ביותר ללמוד אותו. כך למשל אם אתם מתעניינים בעבודה בתחום ההשמה ואוהבים לעבוד עם אנשים, כדאי להירשם ללימודי משאבי אנוש במכללת ספיר, שם תמצאו את הפקולטה הטובה ביותר למקצוע. יש מי שיחליט לבחור במוסד אחר מטעמים שונים, אבל ככלל כדאי תמיד לבחור במוסד הכי מנוסה בתחום שמעניין אתכם.

מגורים וקרבה להורים

כאן מדובר באיזון עדין וכל אחד צריך לבחור בהתאם לצרכים האישיים שלו. מצד אחד אם אתם אילתים למשל, אתם רוצים למצוא מוסד שקרוב יחסית לבית כדי שהביקורים לא יהיו מפרכים מדי ובמקרה הזה מכללת ספיר היא גם פתרון מצוין במרחק נסיעה של כשלוש שעות וחצי. אילתים שמעדיפים להישאר קרוב לבית, יוכלו בהחלט למצוא פתרונות מצוינים עם שלוחות של המוסדות המובילים בעיר. כך או כך, כדאי לבחור במקום שאתם מתחברים אליו ושתרגישו בו הכי בנוח שיש. מומלץ לעשות סיור מקדים ולהכיר את אפשרויות המגורים שלכם באזור של המכללה או האוניברסיטה. אגב, ספיר זו דוגמא טובה למוסד שמציע אפשרויות מגורים ייעודיות, נוחות וזולות לסטודנטים.

יוצאים מהבועה - כך תתכוננו ללימודים אקדמאיים

אפשרויות תעסוקה

זכרו כי במהלך התואר אתם צריכים לכלכל את עצמכם וזה משהו שבהחלט חשוב לקחת בחשבון בתהליך הבחירה. נסו לברר עם סטודנטים שלומדים כרגע מהן האופציות העומדות בפניכם ולהבין האם תוכלו למצוא עבודה שאתם טובים בה ומתחברים אליה בקלות יחסית. אל תשכחו לעבור קודם לכן על תכנית הלימודים ולראות כמה זמן בפועל יהיה לכם להשקיע בעבודה. במידה ואתם רואים כי אין לכם יותר מדי זמן, שווה לברר מראש על האפשרות של מלגות ומה מציעים בכל מוסד. אופציה נוספת לעבוד מהבית ולהרוויח כסף באינטרנט.

תחבורה

לבסוף כדאי להכין את עצמכם לנסיעות הלוך ושוב לאוניברסיטה, לעבודה ואל בית ההורים. מי שיכול להרשות לעצמו לרכוש רכב לא אמור להיתקל בבעיות ממש, אבל אם אין לכם את האפשרות הזאת – חשוב מאד לברר על אפשרויות התחבורה הציבורית בקרבתכם ואם הן יצליחו לתת לכם מענה טוב.

לסיכום – הכנה ראויה לפני תקופת הלימודים באקדמיה תאפשר לכם להפיק את המקסימום מהתקופה. בהצלחה!