אפיקי השקעה משתלמים לתושבי אילת והסביבה

כמעט כל אזרח בישראל מרגיש בדוחק המשמעותי של יוקר המחייה ובאתגר להתפרנס ולהתקיים במדינה, ואם יש עיר בה מדובר באתגר גדול אפילו יותר, הרי שזוהי בלי ספק העיר הדרומית אילת. בגלל שמדובר במקום שמנותק משאר חלקי מדינת ישראל ותלוי פחות או יותר רק בעצמו, לפעמים התושבים שגרים שם וגם תושבי הסביבה מתקשים להתקיים אך ורק עם היצע העבודות שיש בעיר. על כן, רבים מחפשים אפיקי השקעה משתלמים באזור הזה ולמרבה המזל דווקא יש כמה כאלה. הנה סקירה מהירה שאולי תפתח לכם כמה כיווני מחשבה.

ניצול אנרגיית השמש

נשמע לכם כמו עניין למדענים או יודע דבר? ובכן, זה ממש לא ככה. בגלל שהאזור של אילת רווי בשמש כמעט בכל ימי השנה, יש לכם אפשרות לנצל את זה לטובתכם על ידי התקנת פנלים סולאריים ומערכת ביתית לייצור חשמל. בגלל שלא מדובר בהוצאה כבדה מדי, החזר השקעה מפנלים סולאריים ומהיר מאד ולאחר כמה שנים תכסו את ההוצאה הראשונית של הקמת המערכת ותתחילו לחסוך באופן מיידי את הוצאות החשמל. יותר מזה – אם תצליחו לייצר חשמל עודף, מעבר למה שמשק הבית שלכם צריך, חברת החשמל תשמח לרכוש מכם את עודפי החשמל וכך תוכלו לייצר הכנסה פאסיבית מדי חודש. מדובר בלי ספק באחת ההשקעות המשתלמות באזור הזה של הארץ.

אפיקי השקעה- משתלמים לתושבי אילת והסביבה

דירות נופש

אז נכון, אילת היא עיר די מרוחקת, אבל היא מושכת אליה עשרות ומאות אלפים של תיירים מדי שנה בגלל האקלים המיוחד וכמובן ים סוף שהוא אטרקציה בפני עצמה, לרבות התופעות הטבעיות שהוא מציע לתיירים כמו שונית האלמוגים הייחודית. השקעה מאד משתלמת באזור הזה הוא בדירות נופש שבחודשי השיא יש להן הרבה מאד ביקוש. ההמלצה שלנו היא לחפש דירות ישנות הדורשות שיפוץ במחירים נמוכים באופן משמעותי ממחיר השוק. אחרי שתשפצו אותן כראוי תוכלו להשכיר אותן לתיירים מהארץ ומהעולם במחירים מצוינים (בדרך כלל גבוהים הרבה יותר פר יום מהמחירים של שכירות שנתית). עוד המלצה היא לחפש יחידות עם בריכה או כאלה שיאפשרו לכם בעתיד לבנות אחת כזאת.

אטרקציות תיירותיות

שוב, בגלל שמדובר בעיר תיירותית, בכל שנה קמים בה עשרות מיזמים תיירותיים, חלקם מצליחים יותר וחלקם פחות. אם תצליחו לזהות את אלו בעלי פוטנציאל ההצלחה, כמו למשל הכדור בטיילת שלא מפסיק לפעול, תוכלו בהחלט להשקיע בתחום מכניס. יש לזכור כי יש עוד עשרות מיזמים כאלה כמו טיולים מדבריים, סיורים רגליים, אטרקציות ימיות ועוד.

ההמלצה שלנו בשלב הראשון היא למצוא את האפיק שמרגיש לכם הכי נוח וכמובן מתאים למסגרת התקציב שלכם ובעתיד אם הכל מתקדם כראוי, לנסות גם תחומים אחרים. בהצלחה!